Fransa Aile Birleşimi Vizesi

Fransa’da yaşayanların, Fransa dışındaki aile bireylerini yanlarına alma ve Fransa’ya girişlerini sağlamak amacı ile alınması gereken Fransa Aile Birleşimi Vizesi, Avrupa Birliği vatandaşı olmayan ve Avrupa Birliği üyesi olmayan üçüncü ülkelerin vatandaşları tarafından alınması zorunlu olan bir vize türüdür.

 

Uzun süreli bir vize türü olan ve D tipi vize olarak adlandırılan aile birleşim vizesi alabilmek için Fransa Göç ve Entegrasyon ofisi tarafından belirlenmiş olan tüm şartların sağlanmış olması gerekiyor.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi
Fransa Aile Birleşimi Vizesi

Bunun için öncelikle evlilik yaptığınızı gösteren ve uluslararası geçerliliğe sahip olan evlilik belgesine sahip olmak, Fransa tarafından yasaklı konumunda yer alan ülke vatandaşı olmamak, Fransızca dil bilgisi ve dil şartlarını sağlıyor olmak, Fransa kültürüne uyum sağlayabileceğini gösteren testlerden başarılı bir şekilde geçmiş olmak gibi şartları sağlamak gerekiyor.

 

Bu şartları sağladıktan sonra Fransa Konsolosluğuna giderek Fransa Aile Birleşimi Vizesi için başvuru yapabiliyorsunuz.  Fransa aile birleşim vizesi alabilmek için eşinizin en az 4 yıl Fransa’da ikamet ediyor olması ve kalıcı oturum iznine sahip olması gerekiyor. Aksi durumda vize başvurunuz değerlendirilmeyecek ve size olumsuz olarak cevap verilecektir.

 

Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.