Fransa Aile Ziyareti Vizesi Belgeleri

Fransa’da bulunan aile bireylerinizi ziyaret etmek istiyorsanız Fransa Konsolosluğu, Fransa Büyükelçiliği üzerinden başvuru yapabilirsiniz.Fransa  Aile ziyareti vizesi 2020 alabilmek için öncelikle Fransa’da yaşayan aile bireylerinizden davetiye almış olmanız gerekiyor.

Davetiyenizde; davetiyeyi size gönderen kişinin bilgileri, ikamet adresi, kaç yıldır Fransa’da yer aldığı  bilgileri ile birlikte, size ait kişisel bilgiler, gidiş ve dönüş tarihleriniz, kalacağınız ikamet edeceğiniz adres, Fransa’da geçireceğiniz süre boyunca geçiminizi nasıl sağlayacağınızı gösteren bilgiler yer almalıdır.

Fransa Aile Ziyareti Vizesi
Fransa Aile Ziyareti Vizesi

Fransa Aile Ziyareti Vizesi başvurusu yaparken yaşınız 18 yaşından küçükse anne ve babanızın imzalamış olduğu izin belgesi de başvuru belgeleriniz arasında yer alır. Aile ziyareti vizesi almak için başvuru dosyası içinde yer alması gereken belgelerden biri de Fransa aile ziyaret vize başvurusu formudur.

Avrupa Birliği kriterlerine göre düzenlenmiş olan başvuru formu olmadan başvurunuz değerlendirmeye alınmaz. Fransa Aile Ziyareti Vizesi değerlendirme süresi ortalama olarak 7 iş günüdür. Bu süre içinde başvurunuz değerlendirilerek size olumlu veya olumsuz olarak size posta yolu ile cevap verilir.

Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.