Fransa Büyükelçiliği

Fransa Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Fransa Hükümetinin Türkiye’deki en yetkili temsilciliği olan Fransa Büyükelçiliği,  Fransa ile Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi, Türkiye’de yaşayan Fransız vatandaşlarının vatandaşlık hizmetlerinin yerine getirilmesi gibi görevlere sahiptir. Bu görevler içinde yer alan Fransa’ya seyahat edecek Avrupa Birliği vatandaşları dışındaki üçüncü ülke vatandaşlarına ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize hizmetleri vermekle yükümlü olan büyükelçilik, vize başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması konusunda yetkili olan mercidir.

Fransa Büyükelçiliği

Fransa Büyükelçiliği

Yetki alanında 41 il bulunan Fransa Büyükelçiliği, bu illerin tamamı için vize hizmetlerini doğrudan vermektedir. Diğer iller için Konsolosluk ve yetkili vize acenteleri aracılığı ile vize hizmetleri veren büyükelçilik çalışma günleri olarak Fransa ve Türkiye resmi tatilleri dışında kalan pazartesi, Perşembe ve cuma günlerinde hizmet vermektedir.

 

Çalışma saatleri olarak pazartesi ve perşembe günleri 09:00 – 13:00, 15:00 – 17:00 saatlerinde, Cuma günleri ise 09:00 – 13:00ü 15:00 – 16:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Fransa Büyükelçiliği web sitesi aynı zamanda tüm Fransa vize türleri konusunda ihtiyacınız olan evrakların güncel listesini de sizlere sunarak doğru evrakları hazırlamanızı da sağlıyor.

Leave a Reply

Acil Vize