Fransa Çalışma İzni 

Fransa’da 90 günü aşacak şekilde ikamet edecekseniz ve ikamet ettiğiniz süre boyunca bir işte çalışacaksanız Fransa çalışma izni vizesi almanız gerekiyor. Avrupa Birliği vatandaşları dışındaki tüm vatandaşlar için geçerli olan çalışma izni vizesi aldığınızda otomatik olarak oturum izni de almış oluyorsunuz. Çalışma izni başvurusu yaptığınızda genel olarak 1 yıl süreli olarak size çalışma izni veriliyor.

 

Her yılın sonunda temsilciklere başvuru yaparak çalışma izni vizenizi uzatabiliyorsunuz. Fransa çalışma izni vizesi başvurusu için Türkiye’de bulunan Fransa Büyükelçiliği ve Fransa Konsolosluğu, Fransa’da yer alan temsilciliklere çalışma izni için başvuru yapabiliyorsunuz.

Fransa Çalışma İzni Vizesi
Fransa Çalışma İzni Vizesi

Fransa çalışma izni vize başvurusu yapabilmek için öncelikle Fransa’da çalışacağınız kurum, kuruluş, organizasyon veya firma ile yapmış olduğunuz iş anlaşmanız veya iş akdinizin bir fotokopisini başvuru dosyanızda eklemeniz gerekiyor.

 

Ayrıca kalacağınız, ikamet edeceğiniz adresin de belli olması ve başvuru dosyanızda yer alması gerekiyor. Başvuru dosyanızı tamamladıktan sonra randevu alarak evraklarınızı teslim etmeniz ve biometrik izlerinizi vermeniz gerekli. Bu işlemlerden sonra otalama olarak 7 günde başvurunuz sonuçlanacaktır.

Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.