Fransa Edirne Fahri Konsoloslugu İletişim

Edrne ve çevre illerde yaşayan, geçici ve kalıcı olarak ikamet eden Fransız vatandaşlarının haklarını koruyan, vatandaşlık hizmetlerini almalarını sağlayan Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu aynı zamanda diğer fahri konsolosluklardan farklı olarak kısa süreli Fransa vize başvurularını kabul etmektedir.

 

Avrupa Birliği vatandaşları dışında yer alan üçüncü ülke vatandaşları için kısa süreli vize başvurularını kabul eden Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu, vize vermekle yetkili değildir.

 

Sadece vize başvurusu kabulü yapan ve İstanbul Başkonsolosluğuna bağlı olarak hizmet veren fahri konsolosluk aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti ile ikili ilişkilerin yürütülmesinden, ticari, kültürel ve vatandaşlık ile ilgili konularda hizmet vermekle yükümlüdür.

Fransa Edirne Fahri Konsoloslugu
Fransa Edirne Fahri Konsoloslugu

Balık Pazarı Cad. Of Sitesi C Blok Daire:2 Kaleiçi / Edirne adresinde hizmet veren, hafta içi çalışma günlerinde 08:30 – 18:00 saatleri arasında çalışan Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu diğer konsolosluklar gibi Fransız resmi tatillerinde, Türkiye Cumhuriyeti resmi tatillerinde ve hafta sonlarında hizmet vermemektedir.

 

Fransız Konsolosluk işlemleri konusunda Edirne ve çevre illerinde yaşayan Fransız vatandaşlarına hizmet vermekle yükümlü olan konsolosluk hafta içi hizmet vermektedir.

Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.