Fransa Erasmus Vizesi Nasıl Alınır?

Erasmus programı kapsamında Fransa’da yer alan üniversitelerden birinde eğitim görecek kişilerin alması gereken bir vize türü olan Fransa Erasmus Vizesi, lisans ve yüksek lisans eğitimleri görmek için Fransa’ya gidecek olan Türk Vatandaşlarının almak zorunda oldukları bir vize türüdür.

 

6 ayık veya 12 aylık olarak verilen erasmus vizesi başvurunuzda eğitim gördüğünün okuldan öğrenci belgesi, erasmus ofisinden Fransa’daki bir okulda erasmus öğrenci değişim projesi kapsamında eğitim göreceğinize dair resmi belge, Fransa’da eğitim göreceğiniz okula kabul edildiğinize dair adınıza düzenlenmiş kabul belgesi yer almalıdır.

Fransa Erasmus Vizesi
Fransa Erasmus Vizesi

Fransa Erasmus Vizesi almak için pasaport, erasmus vize başvuru dilekçesi, biometrik fotoğraf, vize başvuru harcı ödeme dekontu, Türkiye’de almış olduğunuz son diplomanız, ailenizin tüm masraflarınızı karşılayacağını belirttiği bir taahhütname, banka hesap bilgileri, kalacağınız yerin adresini gösterir belgeler başvuru dosyanızda yer almalıdır.

 

Ayrıca bu evrakların birer fotokopilerini de ayrı bir dosya halinde sunmanız gerekmektedir. Fransa Erasmus Vizesi almak için gidiş tarihinizden en az 45 gün önce başvuru yapmanız gerekiyor.

Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.