Fransa Fahri Konsolosluğu Antalya İletişim

 

Fransa hükümeti tarafından Fransız vatandaşlarının ikamet ettikleri illerde desteklemek, vatandaşlık hizmetlerini eksiksiz bir şekilde almalarını sağlamak, kalıcı ikamet için gereken belgelerin tedarik edilmesini sağlamak amacı ile kurmuş olduğu Fransa Antalya Fahri Konsolosluğu, İstanbul Başkonsolosluğuna bağlı olarak görev yapmaktadır.

 

Kültürel temsilcilik ve Türkiye ile ikili ilişkilerin yürütülmesinde yetkili olan fahri konsolosluk aynı zamanda Fransız vatandaşlarının haklarının korunmasında da yetkili makamların başında gelmektedir.

Fransa Fahri Konsolosluğu Antalya
Fransa Fahri Konsolosluğu Antalya

Fransa Fahri Konsolosluğu Antalya, vize başvurusu kabul etmeyen ve sadece Fransız vatandaşlarına vatandaşlık hizmetlerinin verilmesinden sorumlu olan bir fahri konsolosluk olarak hizmet veriyor.

 

Burdur, Isparta ve Antalya illerinde yaşaya Fransız vatandaşlarına hizmet veren konsolosluk hasta içi çalışma günlerinde 09:00 – 17:00 saatlerinde hizmet veriyor.

 

Türkiye ve Fransa resmi tatil günlerinde ve hafta sonlarında hizmet vermeyen fahri konsolosluk Fener Mahallesi, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya adresinde yer alıyor. Fransız hükümetinin kültürel ve ticari anlamda temsilcilik görevi vermiş olduğu fahri konsolosluk üç ilden sorumlu olarak hizmet veriyor.

Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.