Fransa Fahri Konsolosluğu Bursa İletişim

Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu, yetki alanında yer alan illerde yaşayan Fransız vatandaşları için vatandaşlık hizmetlerinin verilmesinde, Türkiye ile yapılan anlaşmalar çerçevesinde Fransa Hükümetinin temsil edilmesinden sorumludur.

 

Vize verme yetkisi bulunmadığı gibi vize başvurularını da kabul etmeyen fahri konsolosluk sadece kültürel, ticari ve vatandaşlık hizmetleri konusunda temsil etme yetkisine sahiptir.

 

İstanbul Başkonsolosluğuna bağlı olarak hizmet veren ve Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu, Fransız vatandaşları için vatandaşlık belgesi sağlama, tasdik işlemlerinin yapılması, evlilik işlemlerinin yapılması7 evlilik belgelerinin düzenlenmesi ve ikamet konularında gereken evrakların tedarik edilmesi gibi vatandaşlık hizmetlerinin yerine getirilmesinden sorumludur.

Fransa Fahri Konsolosluğu Bursa
Fransa Fahri Konsolosluğu Bursa

Bursa genelinde yaşayan Fransız vatandaşlarına hizmet vermek ve onların haklarının korunmasında yetkili olan Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu hafta içi çalışma günlerinde 09:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

 

Yenice Sanayi Böl. Turgut Özal Mah. Kadimova Cad. Yenice İnegöl  adresinde hizmet veren Bursa Fahri Konsolosluğu Fransa ve Türkiye resmi tatilleri ve hafta sonu tatillerinde hizmet vermemektedir. Vize başvurularını kabul etmeyen konsolosluk İstanbul Başkonsolosluğuna bağlıdır

 

 

Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.