Fransa Fahri Konsoloslugu Gaziantep

Fransa Fahri Konsoloslugu Gaziantep İletişim

Yetki alanında yer alan Gaziantep ve çevre illerinde yaşayan Fransız vatandaşları için hizmet vermekle sorumlu olan ve Türkiye Cumhuriyeti ile ikili ilişkilerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesinde yetkili olan Fransa Gaziantep Fahri Konsolosluğu diğer fahri konsolosluklarda olduğu gibi vize başvurusu kabul etmekle yükümlü değildir.

Fransız vatandaşlarının vatandaşlık hizmetlerini almasını sağlamak, Türkiye sınırları içinde geçici ve kalıcı olarak ikamet etmelerini sağlayacak hizmetleri vermekle yetkilidir.

Fransa Fahri Konsoloslugu Gaziantep

Fransa Fahri Konsoloslugu Gaziantep

Fransız vatandaşlarının evlilik işlemlerinin yerine getirilmesi, tasdik işlemlerinin yapılması, evrak tedarik edilmesi gibi hizmetlerin yanı sıra iki ülke arasındaki kültürel, ticari ve vatandaşlık hizmetlerinin yerine getirilmesi gibi konularda da yetkili makamdır.

Hafta içi çalışma günlerinde saat 09:00 – 16:00 saatleri arasında hizmet veren Fransa Gaziantep Fahri Konsolosluğu Fransa resmi tatilleri ve Türkiye cumhuriyeti resmi tatilleri, hafta sonu tatillerinde hizmet vermektedir. İki ülke arasında yapılan anlaşmalar gereği Fransız vatandaşlarının haklarının korunması konusunda da yetkili olan fahri konsolosluk yetki alanında yer alan hizmetlerin sağlıklı bir şekilde yerine getirilmesi için hizmet vermektedir.

 

 

Leave a Reply

Acil Vize