Fransa Fahri Konsoloslugu İskenderun İletişim 

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan Fransız vatandaşlarının haklarının korunması Fransız hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ikili ilişkilerin yürütülmesinden sorumlu olan Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu Fransız vatandaşlarına vatandaşlık hizmetleri vermekle de sorumludur.

 

Fransa vize başvuruları kabul etmeyen ve Fransa Ankara Konsolosluğuna bağlı olarak hizmet veren Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu pasaport işlemleri, tasdik işlemleri, kimlik işlemleri, evlilik işlemleri gibi vatandaşlık hizmetlerinin sunulduğu Fransız vatandaşları için geçici ve kalıcı ikamet hizmetlerinin sunulduğu konsolosluk resmi tatiller dışında hafta içi hizmet vermektedir.

Fransa Fahri Konsoloslugu İskenderun
Fransa Fahri Konsoloslugu İskenderun

Fransa resmi tatilleri, Türkiye Cumhuriyeti resmi tatilleri ve hafta sonu tatilleri dışında kalan çalışma günlerinde hizmet veren Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu Yenişehir Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 73  / İSKENDERUN  adresinde hizmet veriyor. 09:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet veren fahri konsolosluk kültürel ve ticari konularda Fransa hükümetini temsil etme yetkisine sahiptir.

 

İskenderun ve çevresinde yaşayan Fransız vatandaşlarına hizmet vermek ve onların hakkını korumak için hizmet veren fahri konsolosluk vize işlemleri hakkında yetkili değildir.

Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.