Fransa Fahri Konsolosluğu İzmir İletişim

 

İzmir ve çevresinde yer alan illerde yaşayan Fransız vatandaşlarına hizmet vermesi amacı ile açılmış olan Fransa İzmir Fahri Konsolosluğu, sadece vatandaşlık hizmetleri vermekle yükümlüdür.

 

Fransa İstanbul Başkonsolosluğu’na bağlı olarak hizmet veren ve vize başvuruları kabul etmeyen fahri konsolosluk sadece İzmir ve çevre illerinde yaşayan Fransız vatandaşlarının vatandaşlık hizmetlerinin yerine getirilmesi, tasdik işlemleri, doğum belgeleri, evlilik belgeleri gibi vatandaşlık hizmetleri gibi hizmetlerin yerine getirilmesinden, kültürel ve ticari ilişkilerin geliştirilmesinde görevlidir.

Fransa Fahri Konsolosluğu İzmir
Fransa Fahri Konsolosluğu İzmir

Pazartesi ve Cuma günleri dahil olmak üzere hafta içi günlerde hizmet veren Fransa İzmir Fahri Konsolosluğu,09:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Yetki alanında yer alan İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Balıkesir ve Çanakkale illerinde yaşayan Fransız vatandaşlarının vatandaşlık hizmetlerini yerine getiren fahri konsolosluk aynı zamanda kültürel temsilcilik ve ticaret konularında da yetkili merci olarak görev yapıyor.

 

Cumhuriyet Bulvarı No:153 Alsancak İzmir adresinde hizmet veren Fransa İzmir Fahri Konsolosluğu vize başvurusu kabul etmediği için vize başvurularının İstanbul Başkonsolosluğuna yapılması gerekiyor.

Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.