Fransa Gemici Vizesi

Fransa Gemici Vizesi

Fransa’ya deniz yolu ile ticari amaçlı veya turistik amaçlı olarak seyahat edecek olanlar, meslek olarak denizci olan ve gemici olarak Fransa limanlarından birine iniş yapacak olanların almak zorunda oldukları bir vize türü olan Fransa Gemici Vizesi aynı zamanda turistik amaçlı olarak seyahat eden gezi tekneleri ve seyahat gemileri ile yolculuk yapacak kişiler tarafından da alınmak zorundadır.

 

Fransa Gemici Vizesi başvurusunda bulunmak için kişisel bilgilerinizin yanı sıra bünyesinde çalıştığınız firmanın resmi kayıtlarını ve bilgilerini de başvuru dosyası içinde sunmalısınız. Fransa Gemici Vizesi başvurusu yaparken en az 3 ay geçerli pasaporta sahip olmanız gereklidir.

Fransa Transit Vize 2020

Fransa Transit Vize 2020

Schengen başvuru formu, pasaportunuzun aslı, biometrik fotoğraf, en az iki sayfası boş olan pasaport, gideceğiniz ülkelerin sıralı listesi ve bu ülkelerden alınmış vizelerin fotokopileri, uğrak limanı olarak kullanılacak limanlarda geçirilecek sürelerin belirtildiği resmi evraklar, transit olarak Fransa’da kalmanız gerekiyorsa transit vize başvurusu yapılması gereklidir. Fransa Gemici Vizesi almak için vize başvuru merkezine başvuru yapmanız ve belgelerinizi sunmanız gereklidir.

Leave a Reply

Acil Vize