Fransa Gemici Vizesi

Fransa’ya deniz yolu ile ticari amaçlı veya turistik amaçlı olarak seyahat edecek olanlar, meslek olarak denizci olan ve gemici olarak Fransa limanlarından birine iniş yapacak olanların almak zorunda oldukları bir vize türü olan Fransa Gemici Vizesi aynı zamanda turistik amaçlı olarak seyahat eden gezi tekneleri ve seyahat gemileri ile yolculuk yapacak kişiler tarafından da alınmak zorundadır.

 

Fransa Gemici Vizesi başvurusunda bulunmak için kişisel bilgilerinizin yanı sıra bünyesinde çalıştığınız firmanın resmi kayıtlarını ve bilgilerini de başvuru dosyası içinde sunmalısınız. Fransa Gemici Vizesi başvurusu yaparken en az 3 ay geçerli pasaporta sahip olmanız gereklidir.

Fransa Transit Vize 2020
Fransa Transit Vize 2020

Schengen başvuru formu, pasaportunuzun aslı, biometrik fotoğraf, en az iki sayfası boş olan pasaport, gideceğiniz ülkelerin sıralı listesi ve bu ülkelerden alınmış vizelerin fotokopileri, uğrak limanı olarak kullanılacak limanlarda geçirilecek sürelerin belirtildiği resmi evraklar, transit olarak Fransa’da kalmanız gerekiyorsa transit vize başvurusu yapılması gereklidir. Fransa Gemici Vizesi almak için vize başvuru merkezine başvuru yapmanız ve belgelerinizi sunmanız gereklidir.

Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.