Fransa Konsolosluğu İstanbul

Fransa Konsolosluğu İstanbul Adres

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yer alan ve Fransa ile Türkiye arasındaki ilişkilerin yürütülmesinden sorumlu olan Fransa Konsolosluğu İstanbul, aynı zamanda görev alanında ikamet eden Fransa vatandaşlarına hizmet vermek, vize işlemlerini yürütmek ile de görevlidir.

 

Fransa Turistik vizesi, Fransa Ticari vizesi, Fransa Aile ve arkadaş ziyaret vizesi, Fransa öğrenci vizesi ve Fransa Sportif faaliyet vize  başvurularının yapılacağı ve vize verme konusunda tek yetkili mercii olan Konsolosluk Fransız vatandaşları için vatandaşlık hizmetlerinin verilmesinden ve haklarının korunmasından da sorumludur.

Fransa Konsolosluğu İstanbul

Fransa Konsolosluğu İstanbul

Hem bürokratik hem de vize işlemleri konusunda yetkili olan konsolosluk Fransa resmi tatilleri, Türkiye Cumhuriyeti resmi tatiller ve hafta sonu tatillerinde hizmet vermemektedir. Fransa Konsolosluğu İstanbul, vize başvurusu yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet verdiği gibi vize konusunda vize acenteleri de yetkilendirmiştir.

 

Aracı kurumlara yapılacak başvuruların değerlendirileceği ve sonuçlandırılacağı tek yetkili kurum olarak hizmet vermektedir. Vize dışında ticari, kültürel, bürokratik görevleri de olan konsolosluk vize güncel evrak listesine ulaşabileceğini resmi adres konumundadır.

Leave a Reply

Acil Vize