Fransa Konsolosluğu İstanbul Adres

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yer alan ve Fransa ile Türkiye arasındaki ilişkilerin yürütülmesinden sorumlu olan Fransa Konsolosluğu İstanbul, aynı zamanda görev alanında ikamet eden Fransa vatandaşlarına hizmet vermek, vize işlemlerini yürütmek ile de görevlidir.

 

Fransa Turistik vizesi, Fransa Ticari vizesi, Fransa Aile ve arkadaş ziyaret vizesi, Fransa öğrenci vizesi ve Fransa Sportif faaliyet vize  başvurularının yapılacağı ve vize verme konusunda tek yetkili mercii olan Konsolosluk Fransız vatandaşları için vatandaşlık hizmetlerinin verilmesinden ve haklarının korunmasından da sorumludur.

Fransa Konsolosluğu İstanbul
Fransa Konsolosluğu İstanbul

Hem bürokratik hem de vize işlemleri konusunda yetkili olan konsolosluk Fransa resmi tatilleri, Türkiye Cumhuriyeti resmi tatiller ve hafta sonu tatillerinde hizmet vermemektedir. Fransa Konsolosluğu İstanbul, vize başvurusu yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet verdiği gibi vize konusunda vize acenteleri de yetkilendirmiştir.

 

Aracı kurumlara yapılacak başvuruların değerlendirileceği ve sonuçlandırılacağı tek yetkili kurum olarak hizmet vermektedir. Vize dışında ticari, kültürel, bürokratik görevleri de olan konsolosluk vize güncel evrak listesine ulaşabileceğini resmi adres konumundadır.

Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.