Fransa Konsolosluğu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Fransa seyahati gerçekleştirecekleri sırada Türkiye’de bulunan Fransa konsolosluklarına müracaat etmeli. Türkiye’de belirli illerde Fransa Konsolosluğu bulunur.

Fransa Konsolosluğu

Fransa Konsolosluğu Vize Başvurusu

Fransa konsolosluğu bünyesinde vize işlemlerine dair her türlü süreç gerçekleşir. Türk vatandaşları Fransa’ya uçuş gerçekleştirecekleri sırada Türkiye’de bulunan belirli illerdeki Fransa Konsolosluğu’na müracaat edip, vize ile ilgili işlemleri hazır hale getirebilir. Fransa konsolosluğu vize başvurusu ülkede bulunma amacına göre değişir. İş, ticaret, eğitim, öğrenci, evlilik, aile-arkadaş ziyareti gibi etmenler doğrultusunda vize alınmaktadır. Vize işlemleri esnasında tarafınızdan belirli evraklar istenir. Bu evrakların tamamen sizden istenilen doğrultuda hazır hale getirilmesi önemlidir. Fransa konsolosluğu randevu süreci, konsolosluğun resmi internet sitesi üzerinden online olarak gerçekleşebilir. Fakat randevu sürecinde belirlenen saat ve zaman dilimlerinde kesinlikle konsoloslukta bulunulmalıdır. Harici olarak öncesinde ya da sonrasında konsolosluğa gelindiği takdirde vize işlemleri gerçekleşmez.

Fransa Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Fransa Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaport türlerine göre vize vermektedir. Umuma mahsus yani diğer bir ifade ile bordo pasaport hamili vatandaşlar Fransa’ya seyahat etmek istedikleri takdirde Fransa Konsolosluğu’na müracaat edip, kesinlikle vize başvurusunda bulunmalı. Harici olarak diğer pasaporta sahip vatandaşlar, belirli süreçler içerisinde vizeden muaf tutulur. Fakat bu kısa bir süreçtir. Aynı zamanda ülkede bulunma amacına göre de değişir. Pasaport işlemleri esnasında belirle evraklar mevcuttur. Bu evraklar randevu sürecine kadar hazır hale getirilmeli. Randevu süreci sonrasında evraklar onaylanıp, Fransa vizesi alınabilir. Fakat evraklar onaylanması vizenin alınması mümkün değil.

Fransa Konsolosluğu Vize İşlemleri Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Fransa Konsolosluğu’na müracaat edip vize işlemlerinin gerçekleşmesi, yaklaşık olarak 1 ayı bulabilir. Fakat vize işlemlerinin tamamlanıp çıkması 7 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ülkede bulunma amacına göre tarafınızdan istenilen evraklar vize sürecini belirler. Evraklarda eksiksiz ve sizden istenilen doğrultuda olursa daha kısa bir süreç içerisinde sonuçlanması mümkün. Fakat evraklar yasal süreçlere uygun olmazsa, uzun bir zaman diliminde vize işlemleri tamamlanır. Seyahat planından yaklaşık olarak 1 ay öncesinde vize işlemleri yapılmalı.

Leave a Reply

Acil Vize