Fransa Oturum İzni Vizesi

Fransa Oturum İzni 

Schengen vizesi ülkeleri arasında yer alan Fransa’ya 90 güne kadar kısa süreli vize alabilir, 180 güne kadar uzun süreli vizeler ile en fazla 90 gün ikamet etme hakkına sahip olabilirsiniz. Fransa sınırları içinde 90 günden fazla ikamet etmek istediğinizde ise D tipi ulusal vize almanız gereklidir. D tipi ulusal vize aldığınızda ve geçici olarak oturum izni almış oluyorsunuz.

 

1 yıl boyunca Fransa sınırları içinde ikamet etme iznine sahip olduğunuz Fransa Oturum İzni Vizesi ile sosyal olarak Fransa vatandaşlarının sahip olduğu tüm hizmetlerden yararlanabiliyorsunuz. Eğer aile birleşim vizesi veya çalışma vizesi almışsanız her yıl oturum izninizi uzatmanız gerekiyor.

Fransa Oturum İzni

Fransa Oturum İzni

4 yıl kesintisiz olarak ikamet ettiğinizde ise kalıcı olarak oturum izni alabiliyorsunuz. Fransa Oturum İzni Vizesi almak için yapmanız gereken ülkemizdeki Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliği aracılığı ile başvuru yapmak ve Fransa’da ikamet etme zorunluluğunuzu doğuran etkenleri resmi belgeler eşliğinde sunmaktır.

 

Aksi halde başvurunuz kabul edilmeyecek, oturum izni için yapacağınız ikinci başvuru içinde olumsuz referans oluşturacaktır.

Leave a Reply

Acil Vize