Fransa Oturum İzni 

Schengen vizesi ülkeleri arasında yer alan Fransa’ya 90 güne kadar kısa süreli vize alabilir, 180 güne kadar uzun süreli vizeler ile en fazla 90 gün ikamet etme hakkına sahip olabilirsiniz. Fransa sınırları içinde 90 günden fazla ikamet etmek istediğinizde ise D tipi ulusal vize almanız gereklidir. D tipi ulusal vize aldığınızda ve geçici olarak oturum izni almış oluyorsunuz.

 

1 yıl boyunca Fransa sınırları içinde ikamet etme iznine sahip olduğunuz Fransa Oturum İzni Vizesi ile sosyal olarak Fransa vatandaşlarının sahip olduğu tüm hizmetlerden yararlanabiliyorsunuz. Eğer aile birleşim vizesi veya çalışma vizesi almışsanız her yıl oturum izninizi uzatmanız gerekiyor.

Fransa Oturum İzni
Fransa Oturum İzni

4 yıl kesintisiz olarak ikamet ettiğinizde ise kalıcı olarak oturum izni alabiliyorsunuz. Fransa Oturum İzni Vizesi almak için yapmanız gereken ülkemizdeki Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliği aracılığı ile başvuru yapmak ve Fransa’da ikamet etme zorunluluğunuzu doğuran etkenleri resmi belgeler eşliğinde sunmaktır.

 

Aksi halde başvurunuz kabul edilmeyecek, oturum izni için yapacağınız ikinci başvuru içinde olumsuz referans oluşturacaktır.

Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.