Fransa Saat Kaç

Fransa ve Türkiye arasında yaklaşık olarak 1 saat zaman farkı vardır. Bunun en temel sebepleri içerisinde güneşin doğuşu, güneşin batışı ve ülkelerin konumlandırmaları gelir. Fransa’ya seyahat amacı ile gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Fransa’da bulunan yakınları ile irtibata geçtiği zaman, aradaki saat farkını net bir şekilde görebilir.

Fransa Saat Kaç

Fransa Uçakla Kaç Saat?

Fransa’ya belirli ülkelerde, farklı uçuş süreleri bulunur. Amerika’dan Fransa’ya aktarmasız olarak uçakla seyahat gerçekleşeceği zaman 11 saat 25 dakika sürer. Ankara’dan Fransa’nın başkenti Paris’e uçuş olacağı zaman ise buradaki süreç 6 saat kadardır. Ülkeler arası konumlandırma, meridyen, güneşin doğuşu ya da batışı gibi etmenler uçakla seyahat yapılacağı zaman da farklı saat dilimleri ile değişir. Marsilya’dan Fransa’ya tek aktarmalı uçuş gerçekleşeceği zaman 6 saat 10 dakika sürmektedir. Strazburg’dan tek aktarma ile Fransa’ya seyahat gerçekleşeceği zaman ise buradaki süreç 5 saat 55 dakika kadardır.

Fransa İle Türkiye Arası Kaç Saat?

Fransa ile Türkiye arasında 1 saatlik zaman farkı vardır. Türkiye yılbaşına girdiği zaman Fransa’nın henüz bir saati var anlamına gelir. Fransa yılbaşına girdiği zaman ise Türkiye bir saat önceden girmiştir. Fransa Türkiye’den bir saat geridedir. Bu durum ülkelerarası meridyenden kaynaklanmaktadır. Türkiye belirli ülkelerle daha fazla zaman dilimine sahipken, belirli ülkelerle de 1 saatlik zaman farkı bulunur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Fransa’da bulunan aileleri ile irtibata geçtiği zaman özellikle Ramazan ayı, yılbaşı gibi günlerde saat farkını görebilir.

Fransa Kaç Saat Geri?

Fransa, Türkiye saatine göre bir saat geridedir. Fransa’da saat öğlen 10.00 iken Türkiye’de 11.00 şeklindedir. Ramazan ayının gelmesi ile beraber Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ibadetlerini yerine getirir. Türk vatandaşları ile beraber Fransa’da bulunan Müslüman vatandaşlarda Fransa sınırları içerisindeki zaman dilimine göre iftar saatini beklemektedir. Fransa’da 15 saat oruç tutulurken Türkiye’de 17 saat oruç tutulmaktadır. Bu durumda yine zaman diliminden kaynaklanır.  İstanbul ile Ağrı arasında da dakika farkı bulunur. Konumlandırma, meridyenler, güneşin doğuşu ya da batışı gibi etmenler kesinlikle saat farkında oynama yapar.

Leave a Reply

Acil Vize