Fransa Şoför Vizesi

Fransa Şoför Vizesi Şartları

Karayolu ile Fransa’ya giriş yapacak ağır tonajlı yük kamyonlarını süren şoförler, mal ve yolcu taşımacılığı yapan firmalarda çalışan ve Fransa’ya yolcu ve yük taşıyacak olan taşıt sürücüleri Fransa Şoför Vizesi için başvuru yapmak zorundadır.

 

Ayrıca Fransa topraklarını transit geçiş için kullanacak olan sürücüler de bu vizeye başvurarak almak zorundadır. Fransa Şoför Vizesi başvurusu için toplamanız gereken evraklar dönem dönem farklılık gösteriyor olduğundan güncel evrak listesini Fransa Büyükelçiliği sitesinden bulabilirsiniz.

Fransa Şoför Vizesi

Fransa Şoför Vizesi

Fransa Şoför Vizesi için 10 yıldan eski olmamak kaydı ile bir pasaporta sahip olmak, en az 2 adet boş pasaport sayfasına sahip olmak, 2 adet biometrik fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği, vize başvuru dilekçesi ve çalıştığınız firmanın personeli olduğunuzu gösteren belgeleri sunmanız gerekiyor.

 

Fransa Şoför Vizesi başvurunuz ortalama 15 iş günü içinde sonuçlandırıldığı için gidiş tarihinizden en z 15 gün öncesinden başvurmanız gerekiyor. Fransa’da kalacağınız süre uzayacaksa size verilen vize süresini Fransa’daki yetkili konsolosluklardan ve temsilciliklerden vizenizi başvuru yaparak uzatabiliyorsunuz.

Leave a Reply

Acil Vize