Fransa Vize Başvurusu

İş kurmak, ortaklık kurmak, yatırım yapmak, ticari amaçlı sempozyum, kongre ve fuara katılmak için Fransa’ya gitmek istediğinizde Fransa Ticari Vize 2020 başvurusunda bulunmanız gereklidir. Fransa ticari vizesi başvurunuzda dikkat etmeniz gereken en temel nokta Fransa’da bulunan firma, organizasyon, kuruluş kurum veya çalışacağınız iş yerinden adınıza düzenlenmiş olan davetiye mektubuna sahip olmanız gerekiyor. Davetiye mektubu dışında sahip olduğunuz mesleki yeterlilik belgesi, katılacağınız organizasyonlar tarafından size gönderilmiş olan katılım belgesi, seyahatinizin amacını belirten belge, vize başvuru formunuz ve pasaportunuz gibi standart evraklara sahip olmadığınızda Fransa vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

Fransa Ticari Vize 2020
Fransa Ticari Vize 2020

Adınıza gönderilecek olan davetiye mektubunda kişisel bilgileriniz, katılacağınız organizasyonun adı, düzenleyen kurumun bilgileri, organizasyon süresi, başlangıç ve bitiş tarihleri net bir şekilde yer almalıdır. Fransa ticari vizesi de kısa süreli vize türlerinden biri olup istisnai olarak sadece uzun süreli veya belirli süreli çalışmak için Fransa’ya gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için uzun süreli veya belirli süreli vizeler verilmektedir. Gidiş amacınıza göre vize süreniz ve vize türünüz değişiklik gösterebilir.

Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.