Fransa Transit Vize 2020

Türkiye’den Avrupa Birliği ülkeleri dışında üçüncü bir ülkeye gidecekseniz ve Fransa havalimanında aktarma yapacaksanız Fransa Transit Vize 2020 başvurusunda bulunmak zorundasınız. Fransa havalimanına indiğiniz andan itibaren izinsiz bir şekilde Fransa’ya giriş yapmamak ve sorun yaşamamak adına transit vizesi almak zorundasınız.

 

Transit vize aldığınızda, transit yolcular için ayrılmış olan bölümün dışına çıkamıyor ve aktarma yapacağınız uçağı beklemeniz gerekiyor. Fransa Transit Vize başvurusu yapacaksanız gidiş tarihinizden en az 30 gün öncesinde başvuru yapmanız gerekiyor.

 

Fransa Transit Vize 2020
Fransa Transit Vize 2020

Fransa Transit Vize başvurunuzda sunmanız gereken evraklar içinde giriş yapacağınız üçüncü ülkelerden almış olduğunuz vizeniz, giriş ve çıkış tarihlerinizi gösteren resmi belgeler, uçak biletleriniz başvuru dosyanızda yer almalıdır. Fransa transit vizesi için ABD vatandaşları, Kanada, Japonya, Monaco, San Marino, Andorra, Avrupa Birliği ülkesi vatandaşı olanlar başvuru yapmazlar.

 

Bu ülke vatandaşları dışında kalanlar Fransa Transit Vize başvurusu yapmak zorundadır. Vize başvurusu yaparken Fransa sınırları içinde ne kadar süre kalmanız gerektiği konusunda resmi olarak belge sunmanız zorunlu olup aksi durumda başvurunuz değerlendirilmez.

Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.