Fransa Turistik Vizesi 2021

Fransa Turistik Vize

Turistik amaçlı olarak Fransa’ya gitmek istiyorsanız Fransa Turistik Vizesi almak zorundasınız. Kısa süreli vize türleri içinde yer alan turistik vize alabilmek için sitemizde yer alan 2020 Fransa vizesi evrak listesini indirmelisiniz.

Evrak listesinde yer alan evrakları tamamladıktan sonra vize başvuru merkezlerinden randevu alarak resmi olarak başvuru yapmanız gerekiyor. Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan vize acentelerine başvuru yapıp biometrik izlerinizi verdikten vizenizin sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.

Fransa Turistik Vizesi 2020

Fransa Turistik Vizesi 2020

 Fransa turistik vizesi verme yetkisi sadece Fransa Konsolosluğu yetkisinde olup, başka bir kurum vize verme yetkisine sahip değildir. Fransa Konsolosluğu vize değerlendirme ve sonuçlandırma süresi ortalama olarak 20 iş günü olup konsolosluk tarafından sizden ek evrak istenmesi, mülakat talep etmesi durumunda bu süre daha da uzamaktadır.

Fransa turistik vizesi kısa süreli bir vize türü olup 90 günü aşmamak kaydı ile ikamet etme imkanına sahip olduğunuz bir vize türüdür. Çok girişli bir vize türü olduğu için tekrar Fransa’ya giriş yapmak istediğinizde vize almanız veya vize başvurusu yapmanız gerekmemektedir.

Leave a Reply

Acil Vize