Fransa Turistik Vize

Turistik amaçlı olarak Fransa’ya gitmek istiyorsanız Fransa Turistik Vizesi almak zorundasınız. Kısa süreli vize türleri içinde yer alan turistik vize alabilmek için sitemizde yer alan 2020 Fransa vizesi evrak listesini indirmelisiniz.

Evrak listesinde yer alan evrakları tamamladıktan sonra vize başvuru merkezlerinden randevu alarak resmi olarak başvuru yapmanız gerekiyor. Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan vize acentelerine başvuru yapıp biometrik izlerinizi verdikten vizenizin sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.

Fransa Turistik Vizesi 2020
Fransa Turistik Vizesi 2020

 Fransa turistik vizesi verme yetkisi sadece Fransa Konsolosluğu yetkisinde olup, başka bir kurum vize verme yetkisine sahip değildir. Fransa Konsolosluğu vize değerlendirme ve sonuçlandırma süresi ortalama olarak 20 iş günü olup konsolosluk tarafından sizden ek evrak istenmesi, mülakat talep etmesi durumunda bu süre daha da uzamaktadır.

Fransa turistik vizesi kısa süreli bir vize türü olup 90 günü aşmamak kaydı ile ikamet etme imkanına sahip olduğunuz bir vize türüdür. Çok girişli bir vize türü olduğu için tekrar Fransa’ya giriş yapmak istediğinizde vize almanız veya vize başvurusu yapmanız gerekmemektedir.

Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.