Fransa Vatandaşıyla Evlilik

Fransa Vatandaşıyla Evlilik

 

Fransa’da oturum izni alabilmek ve Fransa’ya seyahat edebilmek için tercih edebileceğiniz yöntemlerden biri de Fransa Vatandaşıyla Evlilik yöntemidir. Fransa vatandaşı ile evlendiğinizde aile birleşim vizesi alabilir, oturum izni alarak ikamet etme hakkına sahip olabilirsiniz.

 

Evlilik yapacağınız Fransız vatandaşının doğum belgesi, sonradan Fransız vatandaşı olmuşsa vatandaşlığa geçiş belgesi ve tarihi ( en az 4 yıl Fransa’da yaşama koşulunu sağlamış olması ), evliliğin gerçekleştiği tarih ve evlilik belgesi, Fransa’ya giriş yapacak olan kişinin pasaportu, nüfus cüzdanı fotokopisi, Fransa aile birleşim vizesi başvuru formu, evlenme ehliyeti belgesi, Fransız eşin vatandaşlık belgesi, kimlik belgesi, Fransız eşin kaldığı ikamet adresi, sicil belgesi gibi belgelerin başvuru dosyasında yer alması gereklidir.

Fransa Vatandaşıyla Evlilik

Fransa Vatandaşıyla Evlilik

Fansız eşin Fransa yasalarına göre suça karışmamaı olması ve 5 yıllık temiz sicile sahip olması gerekiyor. Vize başvuru merkezlerinden randevu almanız ve randevu tarihinizde evraklarınızı teslim ederek biometrik izler vermeniz gerekiyor. Ayrıca Fransa Vatandaşıyla Evlilik işlemlerinde ek olarak hem sizden hem de Fransız eşten ek belgeler istenebilir. Bu durumda sizden istenilen belgeleri tamamlayarak teslim etmeniz gerekecek ve vize değerlendirme süreciniz uzayacaktır.

Leave a Reply

Acil Vize