Fransa Vatandaşlık İşlemleri

Fransa Vatandaşlık 

Fransa vize işlemleri gibi Fransa Vatandaşlığı alabilmek içinde izlemeniz gereken bir süreç bulunuyor. İki farklı yöntem ile Fransa Vatandaşlığı alabiliyorsunuz.

 

Bu yöntemlerden birincisi Fransa’da uzun yıllar yaşayıp oturum izni aldıktan sonra Fransız toplumuna uyum sağladığınızı ispatlayacak olan vatandaşlık testine tabi tutuluyorsunuz. Bu testi başarı ile geçtiğinizde vatandaşlık alabildiğiniz gibi bir Fransız ile evlenip 4 yıl evli kaldığınızda da vatandaşlık alabiliyorsunuz.

Fransa Vatandaşlık İşlemleri

Fransa Vatandaşlık İşlemleri

 Fransa Vatandaşlık İşlemleri için başvuru yaparken; oturum izniniz olduğunu gösteren oturum kartınızı ve pasaportunuzu, Türk Konsolosluğundan alınan doğum belgesi, Fransız eşinizin vatandaşlık belgesi, uluslararası geçerliliği olan evlilik belgesi, adli sicil belgeniz, Fransa’da yasalara uygun bir şekilde 5 yıldır ikamet ettiğinizi gösteren ve Fransız makamlarından almış olduğunuz sicil belgenizi başvuru dosyanızda sunmanız gerekiyor.

 

 Fransa Vatandaşlık İşlemleri için Fransa vatandaşlık işleri müdürlüklerine başvurmanız ve sağlamanız gereken şartları sağladığınızı gösteren belgeleri sunmanız gerekiyor. Gerekli şartları sağlamanız durumunda yapılacak değerlendirme sonrası Fransa vatandaşlığı alabilecek ve vatandaşlık haklarından yararlanabileceksiniz. Bu durumda Fransa pasaportuna da sahip olabilir ve istediğiniz gibi seyahat edebilirsiniz.

Leave a Reply

Acil Vize