Fransa Vize Formu

Avrupa Birliği üyesi olan Fransa, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize taleplerinde vize başvuru formunu zorunlu şart olarak sunmuştur. Hangi vize türüne başvuracaksanız o vize ile ilgili Fransa vize formu istenilen kriterlere göre doldurularak başvuru dosyası içinde yer almak zorundadır. Fransa vize başvuru formunun güncel haline ulaşmak için Fransa Konsolosluğu sitesini ziyaret etmeniz veya sitemizde sizlere sunmuş olduğumuz vize için gerekli evraklar sayfasını tıklamanız yeterli olacaktır. Vize başvuru yapabilmeniz için olmazsa olmaz evrakların başında yer alan Fransa vize formu, Fransa Konsolosluğu tarafından belirlenmiş olan kriterlere göre doldurulmak zorundadır.

Fransa Vize Başvuru Formu Bilgileri

Fransa vize başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize için hazırlamaları gereken evraklardan biri olan Fransa vize formu, kişisel bilgileriniz ile Fransa seyahatiniz ile ilgili bilgilerin yer aldığı bir form olup aynı zamanda başvuru dilekçesi niteliğindedir. Kısa süreli vize, uzun süreli vize, aile birleşim vizesi, aile ziyareti vizesi, iş vizesi gibi farklı vize türleri için farklı içeriklere sahip olan vize formunda sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor.  

Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.