Fransa Vize Reddi ve İtiraz

Fransa seyahatiniz için almak zorunda olduğunuz vize türleri için başvuru esnasında yeterli belgeleri sunmadığınızda, belgelerinizde eksiklik veya yanlışlık olması durumunda, bilgilerinizin doğru olmaması durumunda Fransa Vize Reddi yaşayabiliyorsunuz. Fransa Konsolosluğu vize bölümü vize başvurularını değerlendirirken;

  • Sunulan bilgilerin doğru olması ve doğruluğunun teyit edilebilmesi,
  • Güncel vize başvuru evrak listesinin eksiksiz bir şekilde başvuru dosyasında yer alması,
  • Pasaportunuzun geçerlilik tarihinin geçmiş olmaması,
  • Fransa tarafından yasaklı ülkeler sınıfında yer alan ülkelere giriş yapmamış olmanız, bu ülke vatandaşı olmamanız gibi konularda şartları sağlamanız gerekiyor.

Bu şartları sağlayamadığınız takdirde, sizi konsolosluğa mülakat için çağırdıklarında mülakat sorularına yeterli cevaplar veremediğinizde, Fransa’ya seyahatinizin kalıcı olmadığını ispatlayamadığınızda Fransa Vize Reddi alıyorsunuz.

Fransa Şoför Vizesi
Fransa Şoför Vizesi

Ayrıca başvuru yöntemi olarak yanlış kurumlara başvuru yaptığınızda veya Fransa’dan adınıza gelecek olan davetiye de istenilen bilgilerin yer almaması durumunda Fransa Vize Reddi alabiliyorsunuz.

Vize başvurularınızda red cevabı almamak için bu alanda profesyonel olarak danışmanlık hizmeti veren vize başvuru merkezleri ile iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz

Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.