Fransa Vize Ücreti

Fransa vize ücreti, ülkede bulunma amacına göre değişir. 0-6 yaş grubu için vize ücreti talep edilmez. Vize ücreti, konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru merkezinin toplam ücretlerini içermektedir. Danışmanlık hizmeti almışsanız buradaki ücretlendirmede ekstra olarak eklenmektedir. Fransa Büyükelçiliği’ne müracaat ettiğiniz zaman güncel ücretlendirmeyi öğrenebilirsiniz.

Fransa Vize Ücreti

Fransa Vize Ücretleri 2021

Fransa vize ücretleri, vize türüne göre değişmektedir.

  • Turistik vize 115 Euro
  • Ticari vize 115 Euro
  • Transit vize 115 Euro
  • Ziyaret vizesi 115 Euro
  • Kültürel vize 115 Euro
  • Şoför vizesi 115 Euro
  • 0-6 yaş grubu için Fransa vizesi 35 Euro
  • 6-12 yaş arası için Fransa vizesi 75 Euro
  • Çalışma vizesi, gemici vizesi, Erasmus vizesi ve geri dönüş vizeleri için ücretlendirmeler farklılık gösterir.

Herhangi bir vize danışmanlık hizmeti almışsanız, danışmanlık hizmeti de tarafınızdan ek ücret isteyebilir.

Fransa Vize Ücreti Nereye Ödenir?

Fransa’ya seyahat gerçekleşeceği zaman Fransa vizesi alınmalıdır. Fransa vizesi ülkede bulunma amacına göre değişir. Turistik, ticari, erasmus, evlilik gibi farklı etmenler doğrultusunda Fransa vizesi alınır. Fransa vize ücretinin ödendiğine dair dekont önemli bir detaydır. Dekont tarafınızdan istenilen evrak dosyası içerisinde bulunmalı. Fransa vize ücreti her yıl güncelleme gösterir. Bu yüzden güncel ücreti öğrenip, ardından ödeme yapmalısınız. Fransa Konsolosluğu ya da Fransa Büyükelçiliği ile irtibata geçtiğiniz zaman ülkede bulunma amacına göre güncel ücretlendirmeyi öğrenmeniz mümkün. Fransa vize ücreti anlaşmalı bankalara ödenmektedir. Belirli konsolosluklar ya da büyükelçilerde ödeme alır. Ödemeler nakit ya da kartı olarak gerçekleşebilir. Fakat riske girmemek için nakit ödeme bulundurmanız önerilir.

Fransa Vize Ücreti Öğrenci

Fransa vizesi, Fransa Konsolosluğunun tarafınızdan istediği evraklar da herhangi bir problem olmadığı takdirde kısa bir süre içerisinde alınır. Fakat evraklar yasal etmenlerle uyuşmadığı zaman ise bu süreç uzayabilir. Eğitim amacıyla Fransa’ya gidileceği zaman öğrenciler için Fransa vize ücreti, 80 Euro’dur. Fakat bu süreç ülkede ne kadar süreyle bulunacağına göre değişir. Uzun dönem-kısa dönem olmak üzere öğrenci vizeleri her vize türünde farklılık sağlar. Fransa vize ücretinin ödendiğine dair dekont, evrak dosyası içerisinde bulundurmalı.

Leave a Reply

Acil Vize