Fransa Vizesi

Fransa’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması zorunlu olan Fransa Vizesi, yeşil pasaportunuz yoksa ve Avrupa Birliği vatandaşı değilseniz almak zorunda olduğunu bir vizedir. İstanbul’da bulunan Fransa Başkonsolosluğu, Fransa Büyükelçiliği ve yetkilendirilmiş vize acentelerine başvuru yaparak Fransa vizesi alabiliyorsunuz. Fransa vizesi almak için Schengen vizesine başvuru yapmanız gerekiyor. Avrupa Birliği üyesi olan Fransa’ya gidebilmek için 26 ülkenin dahil olduğu schengen vizesine başvurmanız gerekiyor. Turistik amaçlı olarak gidecekseniz Fransa turistik vizesi, eğitim amaçlı gidecekseniz eğitim vizesi, ticari amaçlar için gidecekseniz ticari vize başvurusu yapmanız gerekiyor.

Avrupa Birliği üyesi olan Fransa, vize başvurularında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından biometrik izler istiyor. Bu nedenle Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile hem resmi vize başvurunuzu yapabilirsiniz hem de biometrik izlerinizi verebilirsiniz. Fransa vizesi, kısa süreli 90 günü aşmamak kaydı ile ikamet edebileceğiniz, 1 yıl süreli eğitim vizesi ve sınırsız süreli aile birleşim vizesi olarak sizlere sunuluyor. Vize işlemleriniz ile ilgili detaylı bilgiler için Fransa Büyükelçilik web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

NEDİR?

Fransa ticari vize başvurusunda tespit edilen bireyin seyahatinin mesleksel gerekliliği Polonya’da etkinlik gösteren firma doğrulusunda konfirme edilmelidir.

FRANSA VİZESİ KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Ticari vize şahıslara başka vizelerde odluğu gibi en çok 180 günlük olarak verilir. Bu vakit ticari faaliyetin haline bağlı olarak uzatılır.

FRANSA VİZE İÇİN NEREYE BAŞVURULUR?

Fransa Konsolosluğu ortamında vizeden mesul görevlilerle ve birimlere müracaat gerçekleştirme esastır.

FRANSA VİZESİ DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede çağrı eden şirketin bütün iş bilgileri ayrıntılı olarak yer almalı ve konsolosluğa hitaben yazmıştır.

Menü
Acil Vize