Fransa Vizesi – Covid 19

Fransa Vizesi Koranavirüs Salgınında

Ülkemizde ilk koronavirüs vakasının görülmesinin ardından sosyal hayatın pek çok bölümü olumsuz şekilde etkilenmiştir. Pandeminin yayılmasını önlemek amacıyla yurt genelinde birçok önlem alınmaya başlanmıştır.

 

Büyükşehirlere getirilen seyahat kısıtlamaları, sokağa çıkma yasağı derken yurt dışı ziyaretleri de bu kısıtlamalardan payına düşeni almıştır. Kimi vatandaşımızsa gittiği ülkelerden geri dönemedi ve çok zor zamanlar yaşadı. Dış ülkeler turist kabul etmedi ve sınırlarını yabancılara önlemler kapsamında kapatmış oldu.

Fransa Vizesi – Covid 19

Fransa Vizesi – Covid 19

Bu ülkelerden birisi de Türk vatandaşlarının en çok ziyarette bulunduğu ülkelerden biri olan Fransa olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yazımızı kovid 19 virüsünden önce Fransa’ya gitme planları yapan insanların çokça aklına takılan vize konusuna değinebilmek için kaleme aldık.

Fransa Vize Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının 13 Mart’ta aldığı bir karar neticesinde Fransa’da seyahat kısıtlaması getirilen ülkeler arasında yerini buldu. İkinci bir duyuruya kadar Fransa’ya Türk vatandaşlarının seyahati karşılıklı olarak durdurulmuş oldu. Bu iki ülke arasında yıllardır alınan en radikal karar olarak tarihe geçti.

 

Bu gelişmelerin ardından insanların en çok sorup araştırdığı soruların başında Fransa vizesi için başvuruların tekrar ne zaman başlayacağı oldu.

 

Çünkü birçok insan vize talebi için başvuru tarihinin çok öncesinde hazırlıklarını tamamlamıştı. Fransa hayalleri kuran insanlar için yetkili birimlerden vize başvurularının bir sonraki duyuya kadar askıya alındığı bildirildi. Yani şirketler şuan için hiçbir şekilde başvuru kabul etmemekte ve Fransa ile ilgili hiçbir seyahat planlamasını gerçekleştirememektedir.

Fransa Vize Randevusu Ne Zaman Alınabilir?

Şuan dünyada oluşan pandemi durumundan dolayı birçok ülke kendi bünyesine turist kabul etmemekte ve kendi vatandaşlarına da yabancı ülkeler için seyahat izni vermemektedir.

Bu yüzden çoğu ülkenin vize işlemleri askıya alınmış olup randevu sistemleri de belirli bir süre için devre dışıdır. Daha öncesinden Fransa Vize’si alabilmek için randevu talebinde bulunup iptal edilen pek çok insan şuan vize işlemlerini başlatamamaktadır.

Randevu sistemi ancak Fransa Vizesi kabul işlemleri başlatıldığı zaman devreye girecektir. Yetkili birimlerden vize başvurularının başlatıldığına dair bir açıklama yapıldıktan sonra randevu alma talebinde bulunabilirsiniz.

Leave a Reply

Acil Vize