Yeşil pasaporta vize isteyen ülkeler 2022 arasında birçok farklı Avrupa ülkesi de yer almaktadır. Yeşil pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarının bordo pasaportluların vizesiz girdiği 111 adet ülkeye ek olarak 67 ülkeye daha vizesiz giriş yapmasına olanak verilmektedir. Yapılan son salgın önlemleri ile hangi adımların atılacağını Dışişleri Bakanlığının güncel duyurular kısmından da inceleyebilirsiniz. Ülkeler arasındaki ikili ilişkiler temel alınarak hazırlanan vize muafiyet anlaşmalarından da bu şekilde haberdar olabilirsiniz.

Yeşil Pasaport İle Hangi Ülkelere Gidilemez?

Yeşil pasaport ile hangi ülkelere gidilemez; Kanada yeşil pasaport ile vizesiz giriş yapmak isteyen kişilerin taleplerini kabul etmemektedir. Kişilerin yeşil pasaport sahibi olsalar dahi Kanada’ya giriş yapmak için vize başvuru adımlarını yerine getirmeleri gerekmektedir. Vize başvuru adımlarında isteyen kişilerin danışmanlık firmalarından destek alma hakkı da vardır.

Danışmanlık firmalarından destek alma sürecinde bu firmalara komisyon ödemeniz gerekmektedir. Fakat herhangi bir detayla uğraşmanıza gerek kalmadan vize alma aşamasını yerine getirmiş olacaksınız. Yeşil pasaporta vize isteyen ülkeler 2022 incelendiği zaman Kanada’nın yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri’nin de yer aldığı bildirilmelidir. Amerika’ya giriş yapmak için Göçmen olmayan giriş şekli aracılığı ile başvuru adımlarının yerine getirilmesi gerekir.

Hangi Ülkeler Yeşil Pasaporta Vize İstiyor?

Hangi ülkeler yeşil pasaporta vize istiyor; Avustralya ve Benin yeşil pasaport sahiplerinden vize talep eden ülkeler arasındadır. Bu noktada pasaportunuzu, biyometrik fotoğrafınızı ( son 6 aya ait ), başvuru formunuzu, sabıka kaydınızı, ikamet belgenizi sunarak başvuru adımını yerine getirebilirsiniz. Yeşil pasaporta vize isteyen ülkeler 2022 kategorisinde yer alan ülkelere bu şekilde giriş adımını tamamlayabilirsiniz. Vize başvuru adımlarını takip etmeniz için size bir referans numarası da sunulur.

Portekiz Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Portekiz yeşil pasaporta vize istiyor mu; Portekiz’e yeşil pasaportunuz varsa vizesiz şekilde giriş yapma hakkınız olacaktır. Vizesiz giriş adımlarının 90 gün ile sınırlı olduğunu bilmelisiniz. Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bu ülkeye giriş yaparken maddi durumunuzun kendi ihtiyaçlarınızı karşılayacak nitelikte olduğunu da belirtmeniz gerekmektedir. Ancak bu şekilde ülkeye girişiniz onay alır. Ayrıca seyahat ve sağlık sigortasının da kesinlikle onaylanmış olması gerekir. Tüm seyahat sürecini içine alacak şekilde sigortaların aktif kılınması gerekir.

Yeşil pasaporta vize isteyen ülkeler 2022 listesinde bulunmayan Portekiz’e belirttiğimiz koşulları yerine getirerek vizesiz bir giriş sağlanabilir. Daha öncesinde bu ülkeye giriş yaparak sınır dışı edilmiş olmanız durumunda ise ülkeye yeniden giriş yapmanıza ve vizesiz giriş olanaklarından faydalanmanıza izin verilmez.

Azerbaycan Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Azerbaycan yeşil pasaporta vize istiyor mu; Azerbaycan yeşil pasaporta da bordo pasaporta da vize talep etmemektedir. Sadece pasaportunuzu sunarak ülkeye giriş yapabilirsiniz. Aynı şekilde Azerbaycan vatandaşlarının da ülkemize vizesiz giriş yapmasına olanak tanınmaktadır. Bu süre 90 gün ile sınırlı tutulmuştur. Ülkeler arası anlaşmalar özelinde sürede farklılıklar yapılabilmektedir. Mevcut prosedür bu şekilde işlemektedir.

Yeşil pasaporta vize isteyen ülkeler 2022;  ABD ve Kanada’nın yanı sıra İngiltere de yeşil pasaporta vize talep eden ülkeler arasında yer almaktadır. Birleşik Krallık’a giriş yapabilmek için sadece yeşil pasaportun sunulması yeterli olmayacaktır. Kişilerin vize başvuru adımlarını prosedürlere uygun şekilde yerine getirmesi istenir.

Yeşil Pasaport İle Yurt Dışında Kaç Gün Kalınır?

Yeşil pasaport ile yurt dışında kaç gün kalınır; yeşil pasaport ile giriş yaptığınız ülkede maksimum 90 gün kalınmasına izin verilmektedir. 90 günden fazla kalacak olan ya da oturum, eğitim, aile birleşimi başvurularında bulunacak olan kişilerin temsilcilikler ile iletişim kurarak başvuru adımını yerine getirmesi ve vize alması gerekir. Sayılan bu kategoriler vizesiz giriş için uygun değildir. Vize talep adımlarını kesin tarihli bir organizasyona katılım sağlamanız gerekiyorsa 4 hafta öncesinde tamamlamanız istenmektedir. Ancak bu şekilde başvuru sürecini şekillendirebilirsiniz.

Yeşil pasaport kaç senede bir değiştirilmelidir?

Yeşil pasaportun geçerlilik süresi 5 sene olarak belirlenmiştir.

Almanya’ya yeşil pasaport ile vizesiz giriş yapılabilir mi?

Almanya’ya yeşil pasaport ile süre kısıtlamasına uymak şartı ile vizesiz giriş yapılabilir.

Vize başvuru adımları kaç günde sonuçlanır?

Vize başvuru adımlarının ortalama 4 hafta içerisinde yanıt bulmasına olanak tanınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize